02.11.2014

O mně

Helena BielikováPřírodní medicína mi byla vždy blízká. Od roku 2007 se intenzivně věnuji studiu přirozených metod léčby neplodnosti a gynekologických onemocnění.

V roku 2009 jsem založila slovenský informační portál o neplodnosti Fertility.sk. Česká verze Fertility.cz se přidala v roku 2011. Ze začátku jsem se věnovala zejména administraci webu a psaní článků, časem se má funkce rozvinula do oblasti poradenství.

Konzervativní medicína neplodným párům nabízí množství specializovaných vyšetření, léky, chirurgické zákroky a sofistikované metody asistované reprodukce. V mnohých případech to však nestačí. Navzdory nejmodernější lékařské péči mnohé páry zůstávají neplodné a bezdětné. Proč je tomu tak? Někdy je za tím nedostatečná spolupráce nebo nasazení specialistů, někdy finanční limity zdravotních pojišťoven. Z mé praxe však pozoruji zejména nedostatek pozornosti věnované zdánlivě nedůležitým aspektům životosprávy, které však významně ovlivňují celkové zdraví a plodnost. 

Plodnost člověka nelze redukovat pouze na ovulaci, menstruaci, vajíčka a spermie. Každý z nás je složitý, komplexní organismus s individuálním metabolismem a v neposlední řadě - psychikou. Život mě naučil, že při řešení tak náročného a komplexního problému jako neplodnost je důležité najít nadhled a rovnováhu jak tělesnou, tak duševní

Konzervativní metody léčby neplodnosti jsou pouze jeden z prostředků na dosažení cíle. Výsledek se dostaví nejrychleji při vhodné kombinaci moderní a přírodní léčby za současné psychologické podpory formou skupinové terapie, koučingu nebo klasické psychoterapie.

Moje zkušenost s neplodností

O otěhotnění jsme se neúspěšně snažili od roku 2006. V roku 2009 mi byla poprvé diagnostikována pokročilá endometrióza. V r. 2012 se opět ukázala velká endometriální cysta na vaječníku, bylo mi dodporučeno urychlené operativní odstranění.

Vyžádala jsem si měsíční odklad "na potvrzení diagnózy", a sestavila jsom si intenzivní léčebnou kúru, kombinující to nejlepší z přírodních terapií. Necelý měsíc po nasazení léčby jsem zjistila, že jsem těhotná. Po téměř sedmi let boje s neplodností a endometriózou jsem konečně zvítězila. Celý příběh se dočtete v článku Moje zázračné tehotenstvo.

S pozdravem

Ing. Helena Bieliková

Logo Fertility.sk 

Mobil ČR: +420 776 311 013
Skype: helena.bielikova
E-mail: info@fertility.cz

Zasílat novinky na e-mail