Zdraví

Plánujete si založit rodinu? V této sekci najdete zajímavé informace na tému plodnost a zdraví.

Dozvíte se, jak můžete zlepšit a prodloužit období Vaší plodnosti.

28.10.2014

Překvapivé tipy na zlepšení hormonální rovnováhy

Tento článek Vás jistě potěší :-) najdete zde několik velmi příjemných doporučení na podporu obnovy hormonální rovnováhy a plodnosti. Pomůže máslo, želatina, mrkev nebo objetí...

05.03.2013

Symptotermální metoda

Symptotermální metoda přináší jedinečný způsob monitorování reprodukčního zdraví ženy. Pomůže Vám předpovědět a potvrdit ovulaci, ověřit správnou funkci žlutého tělíska a štítné žlázy, a dovědět se mnohé další užitečné informace.

01.12.2012

Kdy vyhledat pomoc

V jakých situacích byste měli vyhledat pomoc odborníka - lékáře nebo léčitele.

10.10.2011

Detoxikace

V těle moderního člověka se běžně nachází množství různých cizorodých chemikálií, které narušují metabolické procesy, interferují s hormonální regulací a mohou způsobovat neplodnost.

10.10.2011

Cvičení

Obecně lze doporučit takové typy cvičení, které vedou k zlepšení prokrvení oblasti malé pánve, zlepšují držení těla, podporují spevnění svalového korzetu a pánevního dna. Cvičení by mělo rovnoměrně zatěžovat celé tělo.

10.10.2011

Vyšetření ženy

Nejběžnější příčiny selhání plodnosti ženy jsou poruchy ovulace, hormonální nerovnováha, neprůchodnost vejcovodů, problémy se zahnízděním zárodku nebo poruchy imunity. Významným činitelem jsou i psychogenní faktory a metabolická onemocnění.

06.10.2011

Vyšetření muže

Základním vyšetřením plodnosti muže je vyšetření spermiogramu. Pokud výsledky nejsou dobré, následují další vyšetření s cílem objasnit příčinu narušení plodnosti a navrhnout přiměřenou léčbu.

Zasílat novinky na e-mail