Řešení problémů

Když se páru nepodaří otěhotnět počas 6 až 12 měsíců nechráněného pohlavního styku, je vhodné vyhledat lekářsku pomoc. Pro mnohé je to velmi delikátní a nepříjemná záležitost, příčina však může být jednoduchá a lehko odstranitelná, není proto důvod zbytečně se trápit a uzavírat se s tímto problémem před světem.

I když to není na první pohled vidět, počet dvojic které se delší dobu neúspěšne snaží otěhotnět, stále narůstá. V současnosti se odhaduje že až 15% párů ve fertilním věku má problém s otěhotněním (platí pro strědní a západní Evropu). Pokud jste v této problematice "noví", pravděpodobně si kladete otázku: "Proč právě já?". Na ulicích denně potkáváte ženy se zakulacujícím se těhotenským bříškem, a nebo tlačící kočárek. Co však nevidíte je, kolik z těchto žen by bez pomoci děti nemělo, kolik dalších žen okolo vás stále ješte čeká na vyřešení svého problému.

Ať je váš problém jakýkoliv, nejste v tom sami. Čekárny center asistované reprodukce jsou plné párů doufajícich, že i na ně si sedne kousek štěstí nebo lékařského zázraku. Lidi v podobné situaci najdete také na internetových diskusích.

Pokud skutečně toužíte po děťátku, důležité je nestrácet trpělivost, nadhled a optimismus - cesty k cíli mohou být dlouhé a nevyspytatelné, a i když to ze začátku nechceme vidět, i ta cesta může být tak trochu cílem. Překonané těžkosti nás obohatí, a možná, až se konečně zadaří, z nás udělají o něco lepší rodiče.

V této sekci najdete informace o nejběžnějších příčinách neplodnosti a možnostech jejich řešení - ať už cestou klasické nebo alternativní medicíny.

11.10.2014

Přírodní léčba gynekologických infekcí

Léčba běžných gynekologických infekcí je možná i přírodními prostředky, bez použití antibiotik.

04.10.2014

Přírodní léčba endometriózy

Přírodní medicína nabízí účinné možnosti zlepšení zdravotního stavu žen s endometriózou - pomůže změna životosprávy, bylinky, hydroterapie, detoxikace a další postupy.

15.03.2013

Endometrióza

Endometrióza je onemocnění, při kterém se ložiska děložní sliznice nachází v jiných tkanivech dělohy (ve svalovině) nebo mimo děložní dutiny, např. ve vejcovodu, na vaječníku nebo v různých jiných orgánech těla.

07.03.2013

Přírodní léčba syndromu PCO

Syndrom polycystických vaječníků (Polycystic Ovary Syndrome - PCOS) je jednou z nejčastějších poruch hormonální regulace u žen. Symptomy PCOS se vyskytují u 5 až 10% žen v plodném věku (12 až 45 let).

06.10.2011

Typy a příčiny neplodnosti

Možných príčin neplodnosti je mnoho, a moderná veda každým dňom prináša nové poznatky v oblasti reprodukčnej medicíny, či už ide o hľadanie príčin alebo nové spôsoby riešenia neplodnosti. Mnohé však zatiaľ stále zostáva neobjasnené.

04.10.2011

Tři úrovně metod léčby neplodnosti

Metody léčby neplodnosti můžeme rozdělit do tří úrovní, které se vzájemně doplňují a jenom jeich kombinace zaručí efektivní řešení problémů se sníženou plodnosti.

Zasílat novinky na e-mail