11.10.2014

Přírodní léčba gynekologických infekcí

Léčba běžných gynekologických infekcí je možná i přírodními prostředky, bez použití antibiotik.

Gynekologická infekce potrápí alespoň jednou za život každou ženu. Některé z nás "pronásledují" opakovaně, nemůžeme se jich zbavit ani při důsledném užívání antibiotik. Příčinou může být celkové oslabení imunity a narušená střevní mikroflóra.

Infekce se častěji vyskytují v těhotenství kvůli hormonálním změnám a absenci menstruace.

Pokud chcete infekce nejen léčit, ale i zabránit jejich opětovnému výskytu, nejlépe Vám poslouží následující postup.

Jak léčit vaginální infekce přírodními metodami

V akutní fázi použijte léčivé přípravky s obsahem koloidního stříbra, čajovníkového oleje (Tea Tree oil) nebo manukového oleje s protiplísňovými a antibakteriálními vlastnostmi.

Postup: menstruační tampon z biobavlny namočte do léčivého přípravku, zaveďte do pochvy a nechte působit 3 - 4 hodiny. Opakujte 3 dny za sebou 2x denně (ideálně ráno a večer).

Na doléčení a podporu lokální imunity použijte vaginální probiotické čípky, nebo 3 dny za sebou 2x denně aplikujte do pochvy tampon namočený do živého bílého jogurtu.

Dlouhodobá a preventivní opatření:

  • Nasazení protikvasinkové diety - kvasinková infekce nemusí být lokalizována pouze v urogenitálním systému, časté je přemnožení kvasinek v jiných částech organismu, vliv na hormonální regulaci a imunitu však zůstává. Silnými prostředky v boji s kvasinkami je surový česnek, panenský kokosový olej a jablečný ocet.
  • Celkové posílení imunity - zlepšení stavu střev, eliminace překyselení, omezení příjmu cukru a bílého pečiva (protikvasinková dieta), obnova zdravé střevní mikroflóry, přípravky na posílení imunity jako echinacea a pod.
  • nenoste těsné kalhoty a používejte bílé bavlněné spodní prádlo, které umožňuje větrání intimních partií a nedráždí je svým složením,
  • pokud je to možné, nenoste žádné spodní prádlo - např na spaní jenom noční košile,
  • používejte nedráždivé prostředky na praní a intimní hygienu,
  • preferujte menstruační pomůcky z BIO produkce (nebělené, neparfemované, bez obsahu dráždivých chemikálií).

Autor článku:
Ing. Helena Bieliková, Fertility konzultant

Číst dále:

Zasílat novinky na e-mail