Terapie

Stále znovu se mi potvrzuje, že nejlepší a nejúčinnější terapie jsou zadarmo. Slunce, voda, pohyb, kvalitní dýchání a cílená meditace v kombinaci s vyváženou stravou vyléčí většinu chronických zdravotních problémů.

Problémy s plodností, včetně infekcí, PCOS, endometriózy a opakovaných potratů jsou řešitelné vhodnou kombinací přírodních terapií.

25.08.2022

Fertility jóga, neboli jóga na podporu plodnosti

Jste žena a ráda byste cvičila jemněji, pomaleji, s respektem k vašemu cyklu? Začínáte s partnerem myslet na děťátko? Nebo jste možná potratila a ráda byste znovu nabrala síly pro dalšího drobečka? Máte nějaké fyzické potíže, spojené s reprodukčními orgány? Pak je tento druh jógy přesně pro vás.

09.10.2018

Masáže na podporu plodnosti

Masáže na podporu plodnosti jsou jedinečnou kombinací masážních technik, které přinášejí harmonii a rovnováhu reprodukčním a zažívacím orgánům, křížové oblasti a spodní části páteře. Tato masáž je hlubokou, avšak jemnou a neinvazivní terapií, která je zaměřená na zlepšení cirkulace krve a lymfy v oblasti břišních orgánů a spodní části zad.

18.12.2013

Derivační koupele

Technika ozdravení a detoxikace organismu s použitím studené vody. Je to jedna z nejpozoruhodnějších přírodních léčebných metod s širokým využitím - jednoduchá, finančně nenáročná, přístupná každému.

18.12.2013

Dýchací cvičení

Dýchání patří k nejvíce opomíjeným aspektům lidského zdraví. Většina z nás dýchá mělce a rychle, bránici téměř nezapojujeme. Následkem nedostatečného dýchání můžeme trpět fyzickými i psychickými neduhy, které se bez odstranění pravé příčiny jen těžko zlepšují. Správnou techniku ​​dýchání je možné natrénovat pomocí jednoduchých cvičení uvedených v tomto článku.

18.08.2013

Hormonální jógová terapie

Hormonální jógová terapie přirozenou cestou odstraňuje potíže, způsobené hormonální nerovnováhou. Na základě vědeckého výzkumu byly prokázány účinky tohoto cvičení u všech účastnic, které HJT cvičily.

06.03.2013

Kegelovy cviky - cvičení na pánevní dno

Funkce svalů pánevního dna je stabilizovat a podporovat páteř, břišní orgány, a kontrolovat nitrobřišní tlak pří zvedání břemen či jiném náporu, u žen navíc sehrává důležitou roli ve funkci pohlavních orgánů a přežívání sexuality. Bez cíleného cvičení má málokdo pánevní dno v dobré kondici.

10.10.2011

Vitaminy na podporu plodnosti ženy

Neplodnost často souvisí s nedostatečným příjmem nebo vstřebávaním některých klíčových živin. Uvedený seznam obsahuje potřebné vitaminy a minerály v terapeutických dávkách.

10.10.2011

Vitaminy na zlepšení spermiogramu

Najdete zde recept na "vitaminový kokteil" pro muže na zlepšení spermiogramu, a několik dalších užitečných rad. Uvedený komplex výživových doplňků řeší mužskou neplodnost několika způsoby: pomáhá při nízké hladině testosteronu, potlačuje záněty a podporuje tvorbu spermií.

08.10.2011

Techniky asistované reprodukce

Techniky asistovanej reprodukcie umožňujú tehotenstvo aj párom s diagnózami ako azoospermia, nepriechodnosť vajíčkovodov alebo semenovodov, alebo v prípadoch kedy nie je možné získať vlastné vajíčka alebo spermie.

07.10.2011

Rizika asistované reprodukce

Techniky a metódy asistovanej reprodukcie so sebou prinášajú aj niektoré riziká a nežiadúce účinky.

06.10.2011

PGD (Preimplantační genetická diagnostika)

PGD je metóda včasnej prenatálnej diagnostiky, viazaná na techniky asistovanej reprodukcie. Genetickým vyšetrením jednej alebo dvoch buniek (blastomér) odobraných z vyvíjajúceho sa embrya možno odhaliť genetické abnormality zárodku.

05.10.2011

Bylinky s gynekologickým působením

Seznam bylin, které se používají jako přírodní prostředky na léčbu, nebo zmírnění potíží při různých gynekologických problémech. Byliny jsou seřazeny do kategorií dle nejběžnější příznaků.

Zasílat novinky na e-mail