Derivační koupele

18.12.2013

Technika ozdravení a detoxikace organismu s použitím studené vody. Je to jedna z nejpozoruhodnějších přírodních léčebných metod s širokým využitím - jednoduchá, finančně nenáročná, přístupná každému.

Podstatou derivačního koupele je osvěžování pohlaví studenou vodou jemným třením pomocí kousku látky. Tuto techniku ​​v různých obměnách využívá lidstvo po tisíciletí a objevuje se i v náboženských rituálech, včetně křesťanských. Pravděpodobně jste se již setkali s doporučením" omývat si pohlaví vlažnou vodou", zapomělo se však na původní smysl, kterým byla očista a ozdravění organismu.

Tuto metodu opět zviditelnili France Guillain (autorka knihy uzdravující SÍLA VODY - derivační koupel, vydavatelství Eugenika) a Ludwig Kuhne. Empiricky odpozorovali účinnost této metody a rozhodli se ji s velkým úspěchem šířit dál.

Původ derivačního koupele

Tato metoda je mnohem starší než lidstvo. Naši předkové se pravděpodobně nechali inspirovat zvířecími příbuznými. Mnohá ​​zvířata při oslabení, onemocnění či zranění instinktivně olizují nejen místo poranění, ale i své pohlavní orgány, čímž v podstatě provádějí derivační koupel. Jazyk je sice teplý, ale odpařováním slin se pohlaví ochlazuje, efekt je tedy prakticky stejný.

Jak postupovat při derivačních koupelích

Budete potřebovat větší nádobu (bidet, lavor, vědro, velký hrnec), čistou vodu s teplotou kolem 10-15 stupňů (může být obyčejná čistá voda z vodovodu, studny, potoka, nebo i mořská voda), vyřazenou dřevěnou vařečku, kousek čisté bavlněné látky (látkový kapesník, malý froté ručník) a pevnou gumičku.

  1. Širší konec vařečky pevně omotáte látkou a dle potřeby přichytíte gumičkou, aby se látka přilnout.
  2. Do nádoby si napustíte cca. 3-10 litrů vody s teplotou kolem 10-15 stupňů (měla by chladit, ale nesmí zábst prsty).
  3. Najdete si pohodlnou polohu, ve které budete mít přístup ke svým genitáliím ak vodě (např. na kraji židle či vany, případně si přeložte pevnou desku přes vanu). Zbytek těla - kříže, nohy - musí být v teple.
  4. Jemně omýváte genitálie namočenou látkou na vařečce ve směru shora dolů. Po každém tahu vařečku znovu namočíte. Derivační koupel aplikujte bez přerušení 10minut, osoby nad 70kg 15 minut.
    • Ženy: postupujte od stydké kosti přes velké pysky jedním pohybem shora dolů.
    • Muži: derivační koupele aplikujte na penisu od kořene po vrchol žaludu.
  5. Po skončení koupele se zahřejte pod dekou, v teplé sprše nebo na sluníčku, podle roční doby a počasí.
Osobní zkušenost

Helena, 32 let: "Derivační koupele jsem začala praktikovat jako podpůrnou léčbu k odstranění endometriální cysty. Přišlo mi to trochu nudné, po týdnu jsem se už skoro těšila na přestávku při menstruaci.

Ta se však nedostavila - otěhotněla jsem po 6,5 roku boje s neplodností, což byl samozřejmě důvod k velké radosti :-). Pro jistotu jsem s koupelemi pokračovala ještě 3 měsíce, a možná i díky tomu jsem neměla žádné problémy s těhotenskou nevolností navzdory zvýšenému hCG."

Načasování derivačního koupele - kdy, jak často?

Ideální čas je ráno po probuzení nebo večer před spaním, ale vždy nalačno! Minimální potřebný odstup je 30 minut před jídlem nebo 1,5 hodiny po jídle.

Derivační koupele můžete aplikovat každý den, optimálně jednou denně, maximálně dvakrát denně.

Na udržovací kúru aplikujte derivační koupele 3 - 4x týdně pravidelně ve stejnou denní dobu.

Kdy přestat s derivačními koupelemi

Derivační koupele nemají žádné negativní vedlejší účinky ani při dlouhodobé aplikaci, spíše naopak. Obvykle přestáváme po dosažení požadovaných výsledků, nemělo by to však být dříve než po 3 měsících. Je vhodné přejít na udržovací kúru (3x týdně), nebo alespoň opakovat kúru několikrát za rok, například jako součást jarní očisty organismu.

Pokud přestanete předčasně, účinek se sice nevyruší , ale prodlouží se doba vylučování toxinů a pravděpodobně budete muset za několik měsíců opět začít.

Kontraindikace

Derivační koupele se neprovádějí:

  • Během menstruace.
  • Těsně po porodu, dokud se nezahojí porodní rány a nezastaví krvácení.
  • U osob s trvalým závažným onemocněním nebo s velkým nedostatkem energie (pokročilá rakovina, chorobná vyhublost bránící v běžných úkonech) se nedoporučuje s koupelemi začínat.

Derivační koupele v těhotenství

Těhotenství není překážkou - derivační koupele pomáhají těhotným ženám zmírnit nepříjemné těhotenské projevy a jsou i vhodnou přípravou na porod.

Po zhojení porodních ran se můžete ke koupelím vrátit - podpoří zavinování dělohy, pomohou zpevnit povolené svaly a vazivo kolem dělohy a vagíny, zlepší se případné problémy s inkontinencí.

Učinky

Rozdíl oproti sedacím koupelím

Při sedacích koupelích se namáčí nejen pohlaví ale i hýždě, výsledný efekt je tedy poněkud odlišný. Derivační koupele se aplikují jednodušší než sedací koupele.

Nepříznivé účinky

Derivační koupele jsou velmi bezpečné a vhodné prakticky pro všechny věkové skupiny. Určité nepříznivé účinky se mohou dostavit při nesprávném použití, nebo příliš intenzivní aplikaci:

  • bolestivost v místě aplikace - používáte příliš studenou vodu, třete příliš silně nebo nepostupujete shora dolů, ale zdola nahoru,
  • je Vám na zvracení - jste nedodrželi dostatečný odstup od jídla,
  • břišní křeče nebo průjem - pravděpodobně jste začali příliš intenzivní, zkraťte dobu koupele a prodlužte intervaly,
  • vyházení nebolestivých pupínků na těle nebo kolem pohlaví - projev detoxikace , bolestivé pupínky - nesouvisí s derivačními koupelemi, je třeba navštívit lékaře.

Přínos derivačních koupelí

Hlavní přínos derivačních koupelí spočívá v podpoře přirozených detoxikačních mechanismů organismu - vylučování toxinů přes ledviny a střeva se stává účinnější a efektivnější.

Na lokální úrovni derivační koupele pomáhají kompenzovat sedavý způsob života a nošení těsného oblečení, které jednak narušují prokrvení pohlavních orgánů, ale i jejich přirozené "větrání", na které byly zvyklé po tisíciletí.

K přínosem derivačních koupelí se tak zařazují i ​​zdánlivě nesouvisející účinky jako:

  • zlepšení libida a plodnost,
  • podpora prokrvení pohlavních orgánů a malé pánve,
  • eliminace onemocnění urogenitálního systému - infekce, cysty, endometrióza,
  • zmírnění problémů v těhotenství a po porodu,
  • zlepšení plynulosti trávení (pomáhá při zácpě),
  • zlepšení funkce imunity,
  • zlepšení kvality pokožky - eliminace akné a ekzémů, celulitidy, bradavic a výrůstků na kůži, příznivý vliv i na lupénku (psioráza),
  • zlepšení kvality vlasů, omezení tvorby bílých vlasů,
  • zlepšení kvality spánku (pomáhá při nespavosti),
  • omezení bolestí hlavy a zubů,
  • pomáhá při astmatu,
  • úprava hmotnosti - osobám s nadváhou derivační koupele pomohou zhubnout, u podváhy naopak pomohou přibrat,
  • pomáhá zlepšit pohyblivost páteře,
  • pomáhá zbavit se závislosti na tabáku, alkoholu, kávě, účinkuje i při těžších drogových závislostech,
  • zlepšení hladiny energie,
  • zlepšení mozkových funkcí - eliminace zamlženého myšlení,
  • zlepšení sebepoznání.

Poznámka autora: Podle uvedených a ověřených účinků si dovoluji dedukovat, že na energetické úrovni derivační koupele zřejmě obnovují plynulý tok energie klíčovými meridiány, které procházejí genitální oblast, čímž podporují správnou funkci i zdánlivě nesouvisejících orgánů jako střeva, plíce , ledviny a játra. Mimo jiné pravděpodobně pomáhají doplňovat energii Jing ledvin, která významně ovlivňuje libido, plodnost a schopnost udržet zdravé těhotenství.

Autor článku:

Ing. Helena Bieliková, Fertility konzultant

Číst dále:


Zdroje:
http://www.krasojizda.cz/derivacni-koupel-co-o-ni-vime-krx-138-6405.html
http://medium.mysteria.cz/text_scr/2005_5_derivacni.htm

Zasílat novinky na e-mail